سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان فامنین گفت: ۱۲ دوره‌ کلاس آموزشی در زمینه‌ زراعت زعفران، زرشک و گل محمدی و سایر گیاهان دارویی در شهرستان فامنین برگزار شد.
اگرچه حسن روحانی به صراحت اعلام کرده بود که اقتصاد را برای فعالان اقتصادی پیش‌بینی‌پذیر می‌کند؛ اما این دومین باری است که در دولت او، فنر نرخ ارز رها و قدرت تصمیم‌گیری از بازیگران سلب شد.
معاونت صنایع‌دستی استان همدان با بیان اینکه مهم‌ترین صنایع در نظر گرفته شده استان برای تبلیغ در نمایشگاه گردشگری تهران سفال، منبت و چرم، گفت: پیشنهاد داده شد تا نمایشگاه صنایع‌دستی با حضور شهرهای جهانی صنایع‌دستی در استان همدان برگزار شود.
جانشین سپاه انصارالحسین(ع) همدان با تأکید بر اینکه حمایت از زلزله زدگان، حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی بود، گفت: سپاه تعهد کرد با نیروهای بسیجی و کمک مردمی هشت هزار و ۱۰۰ کانکس نصب کند تا مقداری از مشکلات و مشقتی که بر روی دوش زلزله دگان بود، کاسته شود و آنان تا حدودی آرام گرفتند و هم اینک زلزه زدگان در آرامش، با فکری باز به سمت بازسازی خانه هایشان رفته اند.
به همت گروه جهادی بسیج دانش‌آموزی شهرستان تویسرکان از مرمت مسجد روستای گلیان تویسرکان با حضور فرمانده و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه تویسرکان رونمایی شد.
جهادگران بسیجی، یا علی(ع) گویان، در خدمت رسانی به مناطق ایستاده اند و در این میان مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان از فعالیت یک هزار و ۵۰۰ بسیجی متخصص در حوزه های عمرانی، کشاورزی و صنعتی در راستای محرومیت زدایی در مناطق محروم خبر داده است.
حسینی فرمانده سپاه ناحیه بهار، کتابی اصل مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان بهار به همراه جمعی از فرماندهان پایگاه‌های مقاومت از کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی بانوان شهرستان بهار بازدید کردند.
داروی ضدسرطان "نئوفور" با حضور معاون اول رییس‌جمهور در شهرستان فردیس رونمایی شد.
مدیرکل دفتر آب‌وخاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای تشکیل یکسانت خاک قرن‌ها زمان لازم است به‌خصوص در این زمان در کشور ما که اقلیمی خشک دارد به‌مراتب بیشتر خواهد بود.
رئیس کمیته امداد شهر سردرود شهرستان رزن گفت: ۲۷ مورد کمک هزینه تأمین جهیزیه به ارزش ۸۰ میلیون تومان طی سال جاری به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد شهر سردرود پرداخت‌شده است.
امروزه پرورش قارچ خوراکي اهميت بسزايي در کشور ما پيدا کرده است، با بالا رفتن هرروزه قيمت انواع محصولات پروتئيني خانواده گوشتي در کشور و کشف هرروزه مضرات اين نوع از مواد باعث باز شدن فضا براي ورود محصولات پروتئيني سالمتر و با ارزش غذايي بالاتر، همانند قارچ به فرهنگ مصرف عموم گرديده است و جا افتادن هرروزه فرهنگ مصرف باعث ايجاد توجيه اقتصادي ايدهآل در توليد قارچ شده است. همين مسئله موجب گرديده هرروزه جوانان و افراد با نبوغ بيشتري امکان توليد و پرورش و سودآوري آن در مقياس کوچک و بزرگ را بررسي کنند به همين بهانه به سراغ آقاي حسن سهيلي فر ۲۷ ساله رفتيم، وي داراي مدرک فوقليسانس کشاورزي است و در حال حاضر نيز دانشجوي مقطع دکترا ميباشد و تقريباً ۵ سالي است که به اين کار مشغول است.
سرلشکر رضایی با تاکید بر اینکه توطئه‌های دشمن در ضعف‌های ما سرمایه‌گذاری شده است، بیان کرد: مشکلات اجتماعی از جمله گرانی و بیکاری باید حل شود در غیر این صورت دشمنان اسلام بر این ضعف ما خیمه می‌زنند و جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب باید هوشیار باشند که این صداها از روی دلسوز نیست بلکه فتنه جدید است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني بسیج سازندگی سپاه حضرت جوادالائمه (ع)؛ دانیال نقویان مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان خراسان شمالی گفت: اعزام دو گروه جهادی به روستای زلزله زده شیخ صالح استان کرمانشاه جهت کمک رسانی , آوربرردای و نصب کانکس اعزام گردید. وی افزود: تعداد ۴۵کانکس اهدائی مردمی توسط بسیج سازندگی و قرارگاه خاتم الانبیاء بین زلزله زدگان روستای شیخ صلحه بااولویت خانواده های بهزیستی , کمیته امداد و شهداء وعموم مردم روستا توزیع گردید. نقویان با بیان اینکه آور برداری بیش از ۱۵باب منزل مسکونی با اولویت خانواده های بهزیستی , کمیته امداد , شهداء , بی سرپرست و عموم مردم در روستای زلزله زده شیخ صلحه استان کرمانشاه توسط بسیج سازندگی (گروه های جهادی) با تجهیزات مهندسی سپاه های استانی انجام گردیده و توزیع ۴ کامیون کمک های غیر نقدی مردم خراسان شمالی با اولویت خانواده های بهزیستی , کمیته امداد , شهداء , بی سرپرست و عموم مردم در روستای زلزله زده شیخ صلحه استان کرمانشاه توسط بسیج سازندگی و گروه جهادی های استان انجام گردید . در ادامه بیان داشت: مهمترین مشکلات روستای زلزله زده شیخ صلحه استان کرمانشاه را نبود سرویس های بهداشتی و حمام برای اهالی روستا ۲- اسکان موقت برای اهالی روستا با استقرار کانکس می باشد .
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین از اجرای طرح بیابان زدایی در بیش از ۲ هزار هکتار از بیابان‌های استان قزوین خبر داد.
بیش از ۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال توسط بسیج سازندگی در استان پرداخت شد
به گزارش پايگاه اطلاع رساني بسیج سازندگی سپاه حضرت جوادالائمه (ع)؛ دانیال نقویان مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان خراسان شمالی گفت: بسیج سازندگی خراسان شمالی در چند سال اخیر برای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در سطح استان اقدامات گسترده ای را انجام داده است. وی افزود: بسیج سازندگی با تامین منابع بانکی بصورت قرض الحسنه ۳۶ ماهه و قرارداد های دیگر با سود ۱۰ درصد و ۶۰ ماهه، مبلغ ۱۵ میلیارد ریال با اولویت صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان های مختلف پرداخت کرده است. نقویان با بیان اینکه با توجه به پتانسیل های اقتصادی هر شهرستان اولویت های مختلفی در نظر گرفته شده است ، در ادامه بیان داشت: در شهرستان بجنورد و مانه و سملقان صنایع تبدیلی و فرآوری میوه خشک، شهرستان اسفراین صنایع تبدیلی و فرآوری عسل، شهرستان فاروج صنایع تبدیلی و فرآوری زعفران، شهرستان شیروان صنایع تبدیلی و فرآوری ترشی و شوریجات، شهرستان راز و جرگلان صنایع تبدیلی و فرآوری ابریشم و شهرستان های گرمه و جاجرم به ترتیب صنایع تبدیلی و فرآوری سمنو و لبنیات شناسایی شده اند. وی تصریح کرد: با سازمان های مختلف برای تسهیل در صدور مجوز، رفع موانع و مشکلات متقاضیان طرح های اقتصاد مقاومتی رایزنی های صورت گرفته است. وی با اشاره به پنج میلیارد ریال تسهیلات جذب شده گفت: تعداد معرفی هایی که تا کنون انجام شده، ۱۵۰ مورد بوده است که پس از شناسایی جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده است، بیشترین تسهیلات در بخش صنایع تبدیلی و پتانسیل های اقتصادی متناسب با منطقه بوده است. مسئول سازمان بسیج سازندگی تشریح کرد: در مجموع تعداد ۳۹۲ نفر برای دریافت تسهیلات و ایجاد شغل هایی مانند پرورش شتر مرغ، بلدرچین، دام های سبک و سنگین، زنبور عسل، گیاهان دارویی و ... درخواست شد که تعداد ۲۷۵ مورد توانستند تسهیلات را دریافت کنند و در مجموع سه میلیارد ۶۳۳ میلیون تومان تسهیلات اهداء شده است. وی در پایان گفت: در حوزه صنایع تبدیلی در استان ۱۱۲ مورد برای تسهیلات داشتند و ۸۳ مورد موفق به دریافت این تسهیلات شدند و کل مبلغ اختصاص داده شده ۱ میلیارد و ۳۳۹ میلیون تومان بوده است.
همایش پیشگیری از آسیب اجتماعی منطقه قهاوند با حضور بیش از ۳۰۰ دانش آموز برگزار شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از افزایش ۷۵ میلیارد تومانی تسهیلات اشتغالزایی روستایی در این استان خبر داد و گفت: تسهیلات اشتغالزایی روستایی مصوب استان ۴۹ میلیارد تومان بوده که به ۱۲۴.۵ میلیارد تومان رسیده است.

صفحات