چهارشنبه 1396/11/25 - 10:02 استان سیستان و…
دستاورد کارآفرین مددجوی نمونه در زاهدان؛

پرورش بلدرچین در پشت بام 40 متری خانه/ زمینه اشتغالزایی برای 6 نفر مهیاشد/ روزانه 7500 تخم مرغ تولید می شود


یک کارآفرین مددجوی فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی گفت: در حال حاضر برای بیش از 6 نفر اشتغالزایی ایجاد کرده ام که دو نفر از آنها از مددجویان کمیته امداد می باشند که در تولید و پخش بلدرچین مشغول به کار هستند.
پرورش بلدرچین در پشت بام 40 متری خانه/ زمینه اشتغالزایی برای 6 نفر مهیاشد/ روزانه 7500 تخم مرغ تولید می شود

به گزارش پایگاه خبری بسیج سازندگی به نقل ار عصرهامون، وقتی عبارت اقتصاد مقاومتی به گوش می رسد، توجه همگان به سمت یک کارگاه یا کارخانه و امثال آن جلب می شود دریغ از اینکه یک شهروند زاهدانی نشان داده است با اندک هزینه و البته مقداری چاشنی همت و تلاش، می توان قدری در هزینه ها صرفه جویی کردو از حداقل امکانات بهترین استفاده را کرد.
محسن زور جوان 22 ساله زاهدانی یکی از مددجویان فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی است كه با استفاده از پشت‌بام ۴۰ متری خانه خود توانسته با تلاش و پشتکار فراوان و همکاری کمیته امداد وارد عرصه صنعت پرورش مرغ بومی و بلدرچین شود.
وی زاده سال 1374 است و از کلاس پنجم دبستان علاقه خاصی به پرورش مرغ بومی داشته به گونه ای که با ادامه فعالیت به این کار مورد علاقه خود توانسته صاحب یک مزرعه ۳۰۰ هزار قطعه ای پرورش بلدرچین شود.
سرمایه کار این کارآفرین زاهدانی حاصل از فروش مرغ بود به طوری که  از ابتدای کار که دستگاه جوجه کشی خانگی ۴۸ تایی برای خود مهیا کرده بود به مرور زمان کار را گسترش داد و اکنون خرج خانه را از همین پرورش بلدرچین بدست می‌آورد.
به گفته محسن در این مرغداری علاوه بر تامین گوشت مورد نیاز این شهرستان روزانه هفت هزار و ۵۰۰ تخم مرغ هم تولید می شود.
وی مهمترین علت موفقیت خود را توکل بر خدا دانسته و گفت: در حال حاضر برای بیش از 6 نفر اشتغالزایی ایجاد کرده ام که دو نفر از آنها از مددجویان کمیته امداد می باشند که در تولید و پخش بلدرچین مشغول به کار هستند.
این جوان کارآفرین که در ابتدای کار به دلیل جا نیفتادن فرهنگ مصرف استفاده از گوشت بلدرچین برای فروش با کمی مشکل مواجه شده بود اکنون بیشترین مشتریانش کارمندان ادارات هستند و در عرضه به بازار و فروش هیچ گونه مشکلی ندارد به گونه ای که هزینه هر عدد بلدرچین زنده هزار و ۸۰۰ تومان است درصورتی که تولید کننده سه هزار و ۵۰۰ تومان د ر بازار به فروش می رساند و این یعنی در هر بلدرچین هزار و ۷۰۰ تومان سود وجود دارد.
زور برای ارائه آموزش و مشاوره حضوری به مددجوها کمیته امداد سراسر کشور با هدف ساخت سالن در زمینه پرورش بلدرچین و فروش اعلام آمادگی کرده است تا از این طریق سایر مددجویان نیازمند منبعی برای درآمد زدایی داشته باشند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.