سه شنبه, 03/29/1397 - 09:18 sistan-va-bloc…
در راستای تحقق شعار سال؛

پرورش سه نمونه از ماهیان خاویار برای نخستین بار در زهک/ بیش از 27 میلیون لارو ماهی گرمابی تولید شد

در سال حمایت از کالای داخلی برای نخستین بار در مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان بومی و گرمابی زهک سه نمونه از ماهیان خاویار که ارزش اقتصادی بالایی دارند، پرورش داده شد.

به گزارش پایگاه خبری بسیج سازندگی به نقل ازعصرهامون، عرصه های فعالیت اقتصادی متنوع و گوناگون اند و افراد با مهارت ها، تجربیات، علایق و سرمایه اولیه متفاوت می توانند در عرصه های مختلف وارد عمل شوند و فعالیت تولیدی و اقتصادی خود را شروع کنند.
عرصه تولید و پرورش آبزیان از جمله عرصه های تحقق اقتصاد مقاومتی است به گونه ای که پرورش ماهیان از جمله طرح های اشتغالزایی محسوب می شود که نیاز به سرمایه اولیه چندانی ندارد و در عرصه های اقتصاد مقاومتی مورد حمایت قرار می گیرد.
رضا فدایی رئیس مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان بومی و گرمابی زهک با اشاره به تولید ماهی گرمابی در این شهرستان اظهار کرد: تولید لارو به منظور عمل به منویات رهبر معظم انقلاب برای تامین اهداف اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان(آبهای داخلی) اجرا شده است.
وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: پنج میلیون و 545 هزار لارو ماهی فیتوفاگ، چهار میلیون و 900 هزار لارو  ماهی بیگهد، 11 میلیون و 757 هزار لارو ماهی آمور(شیرماهی)، پنج میلیون و 50 هزار لارو ماهی کپور معمولی و یک میلیون و 525 هزار لارو شیزوتراکس(ماهی سفید سیستان) در این مرکز تولید شده است.
رئیس مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان بومی و گرمابی زهک تصریح کرد: با توجه به اهمیت اقتصادی ماهی سفیدک محلی در تولید آبزیان سیستان و بلوچستان، تکثیر این نوع ماهی با هدف تنوع بخشی به گونه های آبزی پروری در جنوب استان هدف گذاری شده است.
فدایی ادامه داد: برای نخستین بار توانستیم در مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان بومی و گرمابی زهک سه نمونه از ماهیان خاویار شامل تاس ماهی ایرانی، ازون برون و فیل ماهی که ارزش اقتصادی بالایی دارند را پرورش دهیم.