چهارشنبه, 08/17/1396 - 10:25 sistan-va-bloc…
تحصیل در کنار اقتصاد مقاومتی؛

درآمد میلیونی یک مدرسه از طرح های اقتصاد مقاومتی در هیرمند

دانش آموزان مدرسه شهید محلاتی شهرستان هیرمند در کنار تحصیل به اقتصاد مقاومتی روی آورده اند.
 درآمد میلیونی یک مدرسه از طرح های اقتصاد مقاومتی در هیرمند

به گزارش پایگاه خبری بسیج سازندگی  به نقل از ندای هیرمند؛ در راستای شعار سال اقتصاد مقاومتی و اهداف وساحت های سند تحول بنیادین ،پنجمین مورد مهارت آموزی با محوریت کاشت سیر دردبیرستان دوره اول شهیدمحلاتی شهرستان هیرمندبامشارکت دانش آموزان کلیدخورد. رضا اربابی مدیر مدرسه شهید محلاتی در این خصوص گفت: یکی از فعالیت های مهمی که در سال های اخیر در این مدرسه رخ داده ، آموزش دانش آموزان با فرهنگ اقتصاد داخلی است. وی افزود: فرهنگ اقتصاد مقاومتی نه تنها باعث اشتغالزایی در آینده برای دانش آموزان می شود بلکه سبب می شود تا آینده سازان جامعه بیش از پیش به فرهنگ داخلی روی آورند و چرخ های اقتصاد مملکت را گسترش دهند.

اربابی اقدامات انجام شده در مدرسه شهید محلاتی را کشاورزی، مرغداری و دامداری عنوان کرد و افزود: از ابتدای آغاز فعالیت تا کنون تعداد 200 قطعه بوقلمون، پرواربندی  40 راس گوسفند و پرورش 1000 قطعه جوجه ماشینی با نام طرح خود اتکایی شهید حججی به سرانجام رسیده است.

مدیر مدرسه شهید محلاتی گفت: همچنین کاشت یک واحد گلخانه خیار و کاشت سیر نیز در دستور کار قرار دادشته است که محصول خیار اکنون قابل برداشت می باشد. وی تصریح کرد: سودحاصله ازفروش بوقلمون به مبلغ چهارمیلیون و500هزارتومان دریک دوره شش ماهه بوده که به ذیحسابی اداره کل واریز شده است. اربابی خاطرنشان کرد: کاشت سیر نیز با همکاری دانش آموزان مدرسه شهید محلاتی در حال انجام است که در فصل بهار قابل برداشت خواهد بود.