سومین جشنواره ملی جهادگران آغاز به کار کرد

شنبه, 06/23/1398 - 09:52 sistan-va-bloc…

سومین جشنواره ملی جهادگران آغاز به کار کرد

مسئول بسیج سازندگی از برگزاری سومین جشنواره ملی جهادگران در سوم بهمن ۹۸ خبرداد و گفت: یکی از اقدامات مجامع و شوراهای استانی بسیج سازندگی، شناسایی توانمندی‌ها و جمع‌آوری آثار و تجارب جهادگران است.
سومین جشنواره ملی جهادگران آغاز به کار کرد

 

جشنواره ملی جهادگران، عرصه بروز و ظهور توانمندی ها و دستاوردهای خانواده بزرگ گروه های جهادی برای تجلی جایگاه و تداوم و توسعه آن می باشد. جشنواره ملی جهادگران در نظر دارد تا با بهره گیری از نظرات ارزنده کارشناسان، صاحبنظران و فعالین حرکت های جهادی و همچنین با همکاری پژوهشکده های علمی و تخصصی مرتبط با حوزه محرومیت زدایی هر ساله بتواند با رویکردی جدید و با نگاهی نو موضوعات مرتبط با حرکت های جهادی و مناطق محروم کشور را به اشتراک بگذارد و در نتیجه گامی بلند در مسیر توسعه کمی و کیفی گروه های جهادی بردارد.
جشنواره ملی جهادگران هر ساله با هدف شناسایی و الگوسازی از گروه ‏ها و ایده ‏های برتر از یک سو و همچنین ترویج و گفتمان سازی در راستای تعمیق بخشی فعالیت ها و استفاده از دانش روز در حوزه جهادی و مسائل مناطق محروم از سوی دیگر برگزار می‏گردد.
به همین منظور فراخوان سومین جشنواره ملی جهادگران از امروز نهم شهریورماه در دوبخش تخصصی و هنری آغاز به کار نموده است. علاقمندان می‌توانند برای ثبت‌نام و دریافت اطلاعات بیشتر به سامانه جشنواره به آدرس festival.jahadgaran.org مراجعه نمایند.
لازم به ذکر است از برگزیدگان جشنواره پس از مراحل داوری توسط اساتید برجسته و همچنین افراد پیشکسوت گروه‌های جهادی بصورت کاملا علمی و تخصصی، تقدیر به عمل آمده و دراختتامیه جشنواره‌ی ملی با حضور مسئولین و مقامات کشوری و به منظور تجلیل از برگزیدگان، جوایز نفیسی اهدا می‌گردد.
از تمامی گروه‏‌های جهادی، صاحب نظران و متخصصین حوزه محرومیت زدایی دعوت به عمل می‌آید با ارسال آثار خود در بخش تخصصی در قالب طرح، ایده و تجربه و در بخش هنری در قالب عکس، مستند و نماهنگ در جشنواره سوم مشارکت نمایند.

سومین جشنواره ملی جهادگران تا ۳۰ آبان پذیرای آثار ارسالی شرکت‌کنندگان است
حمید فرقانی دبیر اجرایی سومین جشنواره ملی جهادگران هم در این نشست اظهارداشت: در سال گذشته تعداد سه هزار و ۱۴۵ اثر در جشنواره ملی جهادگران شرکت کردند که بیشترین آثار مربوط به استان‌های مازندران، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی و تهران بود و از میان این آثار هم از صاحبان ۱۰۰ اثر تقدیر به عمل آمد.

وی افزود: در سومین جشنواره ملی جهادگران به دنبال شناسایی گروه‌هایی هستیم که در حوزه‌های تخصصی فعالیت می‌کنند و خدمات ارائه می‌دهند؛ علاوه بر این، مشارکت همه نهادها برای اجرایی کردن ایده‌ها و طرح‌های ارسالی به جشنواره را هم دنبال می‌کنیم.

دبیر اجرایی سومین جشنواره ملی جهادگران ادامه داد: عموم علاقه‌مندان می‌توانند آثار مرتبط با جشنواره را در بخش‌های تخصصی و هنری تا ۳۰ آبان به دبیرخانه همایش ارسال کنند، تا پس از ارزیابی و بررسی آن‌ها، مراسم اختتامیه جشنواره و معرفی صاحبان آثار برتر را در ۲۰ بهمن برگزار کنیم.

در پایان این مراسم که با حضور مسئولان سازمان بسیج سازندگی و نمایندگان استانی  بسیج اقشار برگزار شد از پوستر و سایت جشنواره ملی جهادگران رونمایی شد.