جهادی که همچنان ادامه دارد؛
شناسه خبر :۴۵۲۲

افتتاح ۱۷ طرح محرومیت زدایی در سرباز/ المان یادمان شهدای وحدت توسط هم رزم شهید شوشتری به بهره برداری رسید

همزمان با افتتاح ۱۷ طرح محرومیت زدایی در شهرستان سرباز فاز اول المان یادبود شهدای وحدت در پیشین محل شهادت شهید شوشتری و یارانش توسط سردار معروفی هم رزم آن شهید به بهره برداری رسید.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه خبری بسیج سازندگی به نقل از عصرهامون، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکنون اقدامات بی نظیری جهت رفع محرومیت زدایی و ایجاد اشتغالزایی در نقاط محروم و دور افتاده کشور به ویژه در پهناورترین استان کشور انجام داده که افتتاح بیمارستان های صحرایی، ساخت مدرسه، ساخت خانه محروم، جاده سازی، آبرسانی و برق رسانی به روستاها و غیره نمونه ای از این اقدامات در اقصی نقاط سیستان وبلوچستان است. 

محرومیت زدایی با هسته جهادی

این اقدامات از ابتدای تاسیس این نهاد مردمی در تمامی عرصه های مختلف همواره پیشتاز بوده و بدون در نظر گرفتن موانع و مشکلات، با سعی و تلاش مضاعف، موفقیت های چشمگیری در اجرای ماموریت ها داشته است.

در عرصه جنگ سخت و دفاع مقدس تقدیم هزاران شهید، جانباز و ایثارگر، شاهدی بر ولایتمداری و ولایت پذیری این نهاد مقدس است و در عرصه جنگ نرم و اقتصاد مقاومتی نیز به عنوان سربازان خط مقدم، مردانه تلاش و کوشش همه جانبه نموده اند.

این نهاد همواره در خط مقدم فعالیت های فرهنگی، جنگ نرم، اقتصادی و امنیتی حضور چشمگیری دارد از جمله اقداماتی که سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در آن نقش به سزایی داشته است مسائل امنیتی و محرومیت زدایی از سطح استان است.

علی ای حال یکی از مهمترین برنامه های سپاه در مناطق کمتر برخوردار کشور اجرای طرح های محرومیت زدایی است که با فراهم کردن زیرساخت ها، عمران و آبادانی نیز در این مناطق فراهم می شود.

 

 

 

افتتاح ۱۷ طرح محرومیت زدایی در سطح شهرستان سرباز

در همین راستا طی هفته اخیر ۱۷ طرح محرومیت زدایی سپاه پاسداران در مناطق مختلف شهرستان سرباز شامل ۱۲مدرسه سه و چهار کلاسه و ۵ واحد مسکونی برای محرومین در شهر پیشین و روستاهای جنگل، بریسک، گمشاباد و گورناگان افتتاح شد.

 

بهره برداری از فاز اول المان یادبود شهدای وحدت در پیشین

از آنجایی که پایه گذار اجرای طرح های محرومیت زدایی سپاه در مناطق مختلف استان سیستان وبلوچستان شهید شوشتری بود به همین دلیل فاز اول المان یادبود شهدای وحدت در شهر پیشین محل شهادت شهید شوشتری و یارانش توسط سردار معروفی فرمانده سپاه سلمان استان و هم رزم آن شهید به بهره برداری رسید.

 

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه سلمان استان در آیین  افتتاح  فاز اول یادمان شهدای وحدت که در منطقه پیشین شهرستان سرباز برگزار شد، اظهار کرد: فلسفه وجودی سپاه پاسداران مکتبی بودن، انقلابی بودن و مردمی بودن است که از بدو تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  با روحیه جهادی و بی منت در تمام عرصه ها با مسئولیت سنگین نگهداری، حفاظت و نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در همه عرصه ها در کنار نظام جمهوری اسلامی قرار گرفت.

 

کنگره ملی شهدای استان رضایت رهبر انقلاب را نیز در پی داشت

وی افزود: امروز یکی از عرصه های مهم فعالیت های سپاه پاسداران در کنار سایر ماموریت های محوله امنیت است که به واسطه رویکرد امنیت پایدار مردمی در همه عرصه هایی که امروز کشور نیازمند آن می باشد سپاه برای مردم عزیز نه با دید وظیفه بلکه با دید رسالت محوری ورود پیدا کرده است.

وی با اشاره به افتتاح ۱۲ پروژه محرومیت زدایی در شهرستان سرباز ادامه داد: سپاه پاسداران در حوزه اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی، نظام سلامت، عمرانی و سازندگی و حوزه فرهنگی اقدامات زیادی انجام داده است در همین خصوص سال گذشته همه مردم استان شاهد یک عملیات بزرگ فرهنگی با عنوان کنگره ملی شهدا در سراسر استان بودند که خوشبختانه رضایت حضرت آقا را نیز در پی داشت.

 

 

شهید شوشتری جهاد مقدس خود را سیستان و بلوچستان می دانست

وی در ادامه شهدا را محور وحدت دانست و گفت: شهید شوشتری جهاد مقدس خود را سیستان و بلوچستان می دانست و در پایان عمر خدمتی خود با افتخار در کنار مردم سیستان و بلوچستان قرار گرفت و گفت امنیت را به مردم منطقه بسپارید چرا که ما به مردم اعتماد داریم و آنها نیز به ما اعتماد دارند و این نماد وحدت است و باید تاریخ بعد از ما گواه باشد که چه انسان هایی مظلومانه در این مقتل که تبدیل به معراج شد جان دادند ما اینجا را به راهیان نور تبدیل می کنیم تا معراج شهدای ما تقدس خود را حفظ کند.

 

خدمات و زحمات نیروهای مسلح آنها را در دل مردم جای داده است

به گزارش عصرهامون پیش از این نیز ۸۲۳ پروژه محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه در سیستان و بلوچستان افتتاح شد که مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان در خصوص آن بیان کرده بود: خدمات و زحمات نیروهای مسلح به خصوص سپاه آنها را در دل مردم جای داده است.

به گفته وی؛ به نظر بنده بهترین ابتکار این است که نیروهای مسلح در جهت سازندگی و محرومیت زدایی و در کنار رنج کشان جامعه هستند همین موضوع در امنیت و هم در وحدت تاثیر گذار است.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها